• Tel: 0216 370 79 29
  • E-posta: info@baykomuhendislik.com

Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Geniş alanları ısıtmak ve soğutmak oldukça zor ve maliyetli bir iştir.
Örneğin bir otelde onlarca, yüzlerce oda mevcuttur. Otel, mevsimin yaz olduğu bir dönemde sıcak bir bölgede ise burayı soğutmak çok zahmetli ve maliyetlidir. Tam tersini düşünecek olursak yüzlerce odayı ısıtmak da hem zahmetli hem de çok maliyetlidir.
İşyerleriniz için uygun tasarım oluşturulacak uygun malzemeler, alanında uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından kullanılarak oluşturulan ısıtma veya soğutma sistemleri sayesinde yüksek verim elde ederek maliyetten kazanacaksınız, bununla birlikte zahmetsiz bir şekilde ısıtıp soğutabileceksiniz.
Güvenlik riskleri en aza inecek, iş gücü maliyeti en aza inecek, daha güçlü bir sirkülasyon sayesinde daha güçlü ısı yada soğuk elde edeceksiniz. Müşterileriniz bu durumdan memnun kalacak siz de bu durumun keyfini çıkaracaksınız.
Aynı durum büyük ölçekli çalışma alanları için de geçerli. Fabrika, endüstriyel alanlar, sanayi tipi ve binalar gibi yerlere de ısıtma ve soğutma sistemleri günümüzde şart. Büyük mekanları ısıtmak ve soğutmak bir hayli güç olmakla birlikte bir hayli maliyetli.
Bayko Mühendislik olarak tüm bu zorlukların farkında olduğumuzu belirtmek isteriz ve bu zorlukların üzerinden gelebilecek tecrübe ve uzmanlıkta olduğumuzu referanslarımıza bakarak da görebilirsiniz.
Gelin ısıtma ve soğutma sistemlerinizde bizi tercih edin ve daha az maliyetle daha yüksek verim elde edin. Yazlarınız serin kışlarınız sıcak olsun. Hem siz, hem müşterileriniz ve çalışanlarınız rahat edin.

Modern ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerimizde tanışmak için sizleri mutlaka bekliyoruz. Bir telefon kadar uzağınızdayız.

Soğutma Sistemi hizmeti arıyorsanız; uygun fiyat ve tecrübeli ekiplerimiz hizmetinizdedir. Tüm ekibimiz temel hedefimizin %100 Müşteri memnuniyeti olduğunun bilincinde hizmet vermektedir.
Bizi mutlaka arayın.

Soğutma, bir maddenin veya ortamın sıcaklığını, onu çevreleyen ortamın sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek üzere ısısının alınması işlemine denir.

Merkezi soğutma sistemleri bir merkezde hazırlanan soğutulmuş akışkanın borular vasıtasıyla nihai soğutucu cihazlara ulaştırmak yoluyla yapılır. Burada nihai soğutucu cihazlar fancoil yada klima santralleri olabilir. Akışkanı soğutmak üzere ısı merkezinde soğutucu cihaz (chiller) bulunmaktadır. Soğutucu cihaz akışkanını ısısını çekerek onun soğumasını sağlar. Soğuyan akışkan pompa sayesinde boru tesisatlarından geçerek nihayi soğutma cihazlarına ulaşır. Kimi zamanda soğutma işlemi multi klima cihazlarıyla yapılır. Multiklima sitemleri Bir dış ünite bir çok iç üniteden oluşmaktadır