Endüstriyel ve konfor yapılarda tesis edilen HVAC Sistemlerinin asıl amacı;  mahallerin hava kalitesini artırarak optimum üretim veya konfor şartlarını (sıcaklık, nem, basınç) sağlamaktır.

HVAC Otomasyonu sıcaklık, basınç, nem gibi verileri hissediciler ile algılayarak havalandırma sistemlerinin istenilen şartlarda çalışmasını sağlar. Böylelikle; Yapının alt yapı ömrünü arttırılır, enerji verimliliği ile enerji tasarrufu sağlanarak sistem emniyetli bir şekilde yönetilir.

Firmamız mekanik otomasyon uygulamalarında profesyonel ve kaliteli çözümleriyle işletmelerde çalışma alanları, özel koşullandırma gereken alanlar, steril alanlar gibi tüm uygulamalarda sıcaklık , nem ve basınç kontrolü yapabilen otomasyon sistemlerimizle hizmet vermekteyiz. Otomasyon sayesinde işletmeler sıcaklık,nem kontrollerinde üfleme ve dönüşe göre istenilen mahali şartlandırabilmekte, böylece rahatsız edici üfleme sıcaklıklarından, gereksiz aşırı ısı kaybı gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Buna bağlı olarak otomasyon sistemi dış hava ortamı uygun olduğu takdirde dış hava ile de ortamı şartlandırmaya çalışarak işletmelere enerji tasarrufuda sağlamaktadır. Pozitif, negatif veya nötr basınçlandırma gereken ortamlarda da yaptığımız uygulamalar ile gerekli konfor, çalışma şartlarını sağlayan uygulamalarımızla sağlamaktayız. Ayrıca tüm mekanik sisteminde sıcaklık ve basınç kontrollerini yaparak ( kazan, chiller, pompalar gibi )  bu sistemlerde de gerekli uygulamalarla enerji tasarrufu ve kontrol sağlanmakta olup , kullanıcı çalışma ve arıza bilgilerini otomasyon sistemi üstünden görebilmekte ve gerekli müdahaleleri yapabilmektedir.